Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Czyszczenie smoka z baku paliwa 1.9 TDI - zdjęcia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Czyszczenie smoka z baku paliwa 1.9 TDI - zdjęcia

    Witam proszę o info :TMBBD61Z362135791
    [email protected] POZDRAWIAM
    1234

  • #2
    [O1] Czyszczenie smoka z baku paliwa 1.9 TDI - zdjęcia

    Czyściłem smok z baku i mogę się podzielić zdjęciami które udało mi się wykonać podczas tej operacji. Smok na zdjęciach jest już po czyszczeniu. Należy uważać aby nie zgubić uszczelek. Po całej operacji trzeba wszystko dobrze powycierać z wody.
    Przy wyciąganiu smoka z baku należy uważać bo jest w nim jeszcze sporo paliwa które będzie nam wyciekało. Operacją najlepiej jest wykonać przy niskim stanie paliwa w baku.


    Smok w całości złożony - już po czyszczeniu


    Smok w całości złożony - już po czyszczeniu


    Schemat podłączenia przewodów - na czas czyszczenia najlepiej jest je odłączyć przy płytce z pływakiem.


    Smok z założonym sitkiem. Aby je ściągnąć należy je podważyć delikatnie.


    Sitko po czyszczeniu.





    Schemat połączenia przewodów do czujnika poziomu paliwa.


    Rozłożony na części smok


    Trzeba uważać aby ta uszczelka nam nie zniknęła ;-)


    Element który "wchodzi" w ten z uszczelką z poprzedniego zdjęcia


    Sprężyna dociskająca z o-ringiem


    Uszczelka i o-ring na swoim miejscu




    Miejsce skąd został wyjęty smok
    Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

    Komentarz


    • #3
      Szkoda że nie zrobiłeś fotek przed czyszczeniem. Bardzo był zasyfiony ? Jakieś spostrzeżenia, jest lepiej, gorzej bez zmian ?
      // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
      ------------------------------------------------------

      Komentarz


      • #4
        Czyściłem ponieważ chcę wyeliminować elementy, przez które zapowietrzał mi się układ paliwowy (bańki powietrza w przewodzie od zbiornika paliwa).

        Co do spostrzeżeń czy lepiej czy gorzej to nie mam zdania, ponieważ robiłem to wczoraj i jeszcze nie mam porównania. Smok nie był też bardzo brudny. Trochę szlamu znajdowało się na dnie plastikowych zbiorniczków oraz wewnątrz sitka (coś na kształt czarnych, galaretowatych kuleczek).

        Wszystko wyczyściłem moim ulubionym preparatem do mycia silników. Szlam został rozpuszczony. Oczywiście po wszystkim całość trzeba kilkukrotnie, obficie przepłukać w bieżącej wodzie.

        Aby dostać się do smoka należy złożyć oba fotele tylnej kanapy, podwinąć część dywanika wchodzącą na siedzisko. Tam znajduje się metalowy element przykręcony na 3 śruby krzyżakowe. Po ściągnięciu pokrywy pokazuje się nam "zakręcony" smok oraz 2 przewody paliwowe i przewód od czujnika poziomu paliwa. Na początek najlepiej lekko ruszyć/odkręcić smok ponieważ trzeba użyć sporo siły. Później zapamiętujemy który przewód paliwowy był przyczepiony do którego króćca i odpinamy przewód czujnika poziomu paliwa.

        Po zdemontowaniu i rozłożeniu smoka na kawałki, warto przeczyścić rurki które idą do króćców. Znajdują się tam zawody jedno kierunkowe.
        I tutaj może spostrzeżenie - zawór powrotni od pompy paliwa, przy próbie zassania przezeń powietrza zatyka się szczelnie. Natomiast zawór na króćcu do filtra/pompy paliwa przy próbie "dmuchnięcia" w niego, przepuszcza powietrze delikatnie. Nie wiem czy nie jest on u mnie uszkodzony i czy nie zadziała inaczej, jeżeli będzie przepływał przez niego płyn/paliwo.
        Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

        Komentarz


        • #5
          I coś dało to czyszczenie tego smoka? Ponieważ chce jutro sie zabrać za niego jak mam skodzine rozebraną. I przeczyścić ponieważ jak by paliwo na wolnych obrotach nie dochodziło i falują obroty.

          Komentarz


          • #6
            rytcher, w moim przypadku to nie smok był winowajcą a kąt wtrysku. Tobie proponuję raczej sprawdzić pompę paliwa czy nastawy są ok.
            Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

            Komentarz


            • #7
              A jak to można spr samemu? Czy do pompiarza oddać i pozbyć sie paru stówek ?

              Komentarz


              • #8
                rytcher, ja również obstawiam że nastawnik zasyfiony.

                Komentarz


                • #9
                  ja też mam takie falowanko i zaprowadziłem do mechanika wyczyścił pompe bo byłem przy tym i widziałem kazał mi kupić do paliwa jakiś preparacik do czyszczenia wtrysków ale i tak sobie falują i i tak gaśnie na zimno i gaśnie chyba też rozbiore ten smok

                  Komentarz


                  • #10
                    Czyli jednak odpada pompa? Zdarzają Ci sie np jak zbliżasz sie do skrzyżowania i chcesz sie np zatrzymać to tak jak by dławił sie silnik no nie?

                    Komentarz


                    • #11
                      no dokładnie jak piszesz ten smok jest pod tylnymi fotelami jak się nie myle co nie
                      raz popełniłem błąd bo miałem ze 3 beczki z ropą i hyba przez to

                      Komentarz


                      • #12
                        Pod tylną kanapą. Najwygodniej jest ją ściągnąć.
                        Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

                        Komentarz


                        • #13
                          dzięki

                          Komentarz


                          • #14
                            zróbcie sobie zdjęcie przed wyjęciem w jakiej pozycji jets aby potem wskaźnik nie przekłamywał.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                            Sprzedam na OLX!!

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez siemi1
                              zróbcie sobie zdjęcie przed wyjęciem w jakiej pozycji jets aby potem wskaźnik nie przekłamywał.
                              Na obudowie jak i na blasze jest strzałka wytłoczona. Niestety to nie smok. Na 50% to będzie sprzęgło niestety powodowało te dławiące obroty;/

                              Komentarz


                              • #16
                                ale ona ma dopiero 160 tys przebiegu w drugiej mojej octavii zmieniałem dwumas a miała już 260 tys a nie tylko 160 tak szybko by wysiadło

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ile przeżyje dwumas zależy od użytkownika, więc nie ma bardzo co porównywać.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ale od czego to zależy

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Przede wszystkim czy ktoś ciśnie od niskich obrotów na wyższych biegach, jadąc na niskich obrotach pod górkę.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie ja tu mówie o sprzegle a raczej docisku/ wyciskowym niż dwumasie. Ty możesz miec jednomase w AGR.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ale chodzi że w drugiej mam dwumas a to nie jest AGR

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Na dniach będę musiał wykonać taką operację w swojej OI. Już raz w innym aucie i też dieslu coś przytykało mi smoka, pompa rechotała, a auto się przypowietrzało. Chciałbym tego uniknąć w moim 1.9TDI. Dzięki za fotorelacje.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Niebawem czeka mnie wymiana filtra paliwa w moim nowym nabytku, więc wczoraj mając chwilę czasu postanowiłem wyczyścić najpierw "smok" . Ku mojemu zdziwieniu pompka przy przebiegu 258tyś. nie wyglądała źle o czym świadczą poniższe zdjęcia. Wyczyszczonej części nie pokazuje, gdyż została już ukazana. Uważajcie przy zakładaniu "smoka" do baku na pływak, gdyż u mnie po złożeniu wszystkiego wskazówka stanu paliwa pokazywała 0, wyświetlacz ----, a vag błąd 00771 (sensor paliwa). Po ponownym wyciągnięciu smoka i ruszeniu zawieszonego pływaka wszystko wróciło do normy.


                                              ]"]Galeria nie jest już dostępna ]"]Galeria nie jest już dostępna
                                              Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
                                              Moje auto
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58206

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez alfik3000
                                                Ku mojemu zdziwieniu pompka przy przebiegu 258tyś. nie wyglądała źle o czym świadczą poniższe zdjęcia.
                                                To tylko filtr i czujnik poziomu oleju w baku Nie ma tam pompy
                                                Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X